Tridonic Electronic Transformer 10W 220-240V Polycarbonate Casing IP20 White 102mm 10W 350 mA Phase-Cut/1-10V Luminaries
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9006210510507
|
|---|---|
| SKU |
THN87500274
|
| Brand |
Tridonic
|
| Product Type |
Lighting Spares
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101900 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 87500274 |
| Ballast Factor | 0.95 |
| Colour | White |
| Dimmable | Dimmable |
| Height | 30 mm |
| For Use With | LCBI 10 Watt 350 mA Phase-Cut 1-10 Volt Luminaries |
| Frequency | 50 Hz |
| Lamp Type | LED |
| IP Rating | IP20 |
| Material | Polycarbonate |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Wattage | 10 Watt |
| Temperature | -20 to 40 deg C |
| Width | 51 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!