Tridonic Electronic Transformer 220-240V IP20 360mm F/1x28/54 T5 Eco 1 Lamp Luminaire
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9006210355283
|
|---|---|
| SKU |
THN22185099
|
| Brand |
Tridonic
|
| Product Type |
Lighting Spares
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101900 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 22185099 |
| Ballast Factor | 0.95 |
| Dimmable | Dimmable |
| Height | 21 mm |
| For Use With | 1x28-54 T5 Eco 1 Lamp Luminaire |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Lamp Type | T5 Fluorescent |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Temperature | 25 to 75 deg C |
| Width | 30 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!