Highbay 150W 120D Beam Angle 5000K
Description
Key Specifications
| SKU |
TEKHL-150D120
|
|---|---|
| Brand |
Teknik Lighting
|
| Range Name |
Litebay
|
| Product Type |
Luminaires High Bay
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | HL-150D120 |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour Designation | Daylight |
| Colour Temperature | 5000K |
| CRI | >80 |
| Dimmable | Dimmable |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 102 mm |
| Input Voltage | 100-277 Volt |
| Lumens | 21000 lm |
| IP Rating | IP65 |
| Light Source | LED |
| Material | Aluminium |
| Mounting Method | Surface |
| Wattage | 150 Watt |
| Width | 300 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!