Flood Light 200-85W 5000K T2 IP65
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9351426006604
|
|---|---|
| SKU |
TEKFS-200DT2-W
|
| Brand |
Teknik Lighting
|
| Range Name |
Sentry
|
| Product Type |
Floodlights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | FS-200DT2-W |
| Power Factor | >0.9 |
| Temperature | 20 to 40 deg C |
| Wattage | 200/180/150/120/100 Watt |
| Width | 285 mm |
| Average Lamp Life | >=50000 hrs |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 5000K |
| CRI | >70 |
| Height | 415 mm |
| Impact Rating | IK08 |
| Input Voltage | 90-305 Volt |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| IP Rating | IP65 |
| Lumens | 16300/19440/23625/27360/30000 lm |
| Material | Aluminium |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!