Knipex Electricians Screwdriver Slotted Insulated 8x175mm 1000V Chrome Vanadium Molybdenum Steel
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
4003773024231
|
|---|---|
| SKU |
TDN982080
|
| Brand |
Knipex
|
| Product Type |
Insulated Screwdrivers
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 27111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 982080 |
| Bit Size | 8 mm |
| Bit Type | Slotted |
| Blade Length | 175 mm |
| Blade Material | Chrome Vanadium Molybdenum Steel |
| Insulation Voltage | 1000 Volt |
| Overall Length | 295 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!