Socomec Enclosed Switch 690 Volt AC 63 Amp 30 kW 3 Pole Aluminium Red/Yellow Handle
Description
Key Specifications
| SKU |
SOCISO363MYS
|
|---|---|
| Brand |
Socomec
|
| Product Type |
Isolating Switches
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ISO363MYS |
| Colour | Red/Yellow Handle |
| Depth | 124mm |
| Height | 298mm |
| Current | 63 Amp |
| Frequency | 50/60 Hz |
| IP Rating | IP65 |
| Material | Aluminium |
| Number Of Poles | 3 Pole |
| Voltage | 690 Volt |
| Width | 200mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!