SIGEN POWER SENSOR THREE PHASE EXTERNAL CT 100 A
Description
Key Specifications
| SKU |
SIG14370006
|
|---|---|
| Brand |
Sigenergy
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 26111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 14370006 |
| Current | 100 Amp |
| Connector System | RS485 |
| Dimensions | 72 mm Width x 94.5 mm Height x 65 mm Depth |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Item Weight | 0.20 kg |
| IP Rating | IP20 |
| Please Note | Cable Length: 1 mtr |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Product Type | simple |
| Temperature | -25 to 60 deg C |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!