Sigen Energy Controller 8.0 kW Single Phase for AU
Description
Key Specifications
| SKU |
SIG11040040
|
|---|---|
| Brand |
Sigenergy
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 26111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 11040040 |
| Connector System | WLAN / Fast Ethernet / RS485 / Sigen CommMod (4G/3G/2G) |
| For Use With | AU Market |
| Dimensions | 700 mm Width x 300 mm Height x 260 mm Depth |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Item Weight | 36 kg |
| IP Rating | IP66 |
| Power Consumption | 8 kW |
| Product Type | simple |
| Temperature | -30 to 60 deg C |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!