Siemens Type A RCBO 1P + N 10kA 16A 30mA C Curve 1 Module
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
4001869439037
|
|---|---|
| SKU |
SIE5SU9304-7KK16
|
| Brand |
Siemens
|
| Product Type |
Combination RCBO
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 50 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 5SU9304-7KK16 |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Depth | 77 mm |
| Current | 16 Amp |
| Height | 125 mm |
| Interrupt Capacity | 10 kA |
| IP Rating | IP20 |
| Number Of Poles | 1 Pole |
| Temperature | 25 to 55 deg C |
| Trip Characteristic | C Curve |
| Trip Sensitivity | 30 mA |
| Voltage | 230 Volt |
| Width | 18 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!