Schneider Enclosure Single Door RAL7035 Light Grey IP66 Powder Coated Mild Steel 250 Wx150 Dx300 H mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
3606480159770
|
|---|---|
| SKU |
SHNNSYS3D32515P
|
| Brand |
Schneider
|
| Range Name |
Steel WM S3D
|
| Product Type |
Enclosures Metal
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | NSYS3D32515P |
| Colour | RAL7035 Light Grey |
| Depth | 150 mm |
| Height | 300 mm |
| Housing Material | Powder Coated Mild Steel |
| IP Rating | IP66 |
| Mounting Method | Wall |
| Mounting Plate Material | Galvanised Steel |
| Number of Doors | 1 |
| Width | 250 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!