Schneider Altistart Soft Starter 47A 480-690V 3 Phase IP20
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
3606481089038
|
|---|---|
| SKU |
SHNATS480D47Y
|
| Brand |
Schneider
|
| Product Type |
Motor Starters Soft Start
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ATS480D47Y |
| Control Voltage | 110-230 Volt AC |
| Depth | 203mm |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 275mm |
| Phase | 3 Phase |
| Supply Voltage | 208-690 Volt AC |
| Temperature | -15 to 40 deg C |
| Wattage | 9-45 kW |
| Width | 160mm |
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!