Schneider Combination RCD Circuit Breaker RCBO 1P+N 10 Amp 220-240V AC 6 kA 2Module 36mm DIN Rail
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
3606480472053
|
|---|---|
| SKU |
SHNA9D32610
|
| Brand |
Schneider
|
| Range Name |
Acti 9
|
| Product Type |
Combination RCBO
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | A9D32610 |
| Colour | White |
| Current | 10 Amp |
| Frequency | 50 Hz |
| Depth | 73 mm |
| Height | 85 mm |
| Interrupt Capacity | 6 kA |
| IP Rating | IP20/40 |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Modules | 2 Module 36 mm |
| Number Of Poles | 1 Pole |
| Temperature | 25 to 60 deg C |
| Terminal Connection | 1-10 sq-mm Flexible / 1-16 sq-mm Rigid |
| Trip Sensitivity | 30 mA |
| Trip Characteristic | C Curve |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Width | 36 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!