Alpha Masonry Drill Bit Straight Shank 12mm Work 90mm OAL 150mm Tungsten Carbide
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9342386020694
|
|---|---|
| SKU |
SHFMA120150G
|
| Brand |
Sheffield
|
| Product Type |
Masonry Drill Bits
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 23241600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MA120150G |
| Bit Size | 12 mm |
| Overall Length | 150 mm |
| Tip Material | Tungsten Carbide |
| Working Length | 90 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!