Alpha Jobber Drill Bit M2 HSS 4mm Work 43mm OAL 75mm TiN
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9342386013726
|
|---|---|
| SKU |
SHFC9LM040
|
| Brand |
Sheffield
|
| Range Name |
Alpha
|
| Product Type |
Drill Bits Jobber
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 23241600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | C9LM040 |
| Bit Size | 4 mm |
| Material | M2 High Speed Steel |
| Overall Length | 75 mm |
| Finish | TiN Coated |
| Point Type | 135 deg Split |
| Working Length | 43 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!