Sheffield Diamond Core Drill Wax Filled Dry Cut 6.5mm OAL 67mm Hex Shank
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9342386090499
|
|---|---|
| SKU |
SHF9DCD065
|
| Brand |
Sheffield
|
| Product Type |
Diamond Core Drills
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 23241600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 9DCD065 |
| Bit Size | 6.5 mm |
| Overall Length | 67 mm |
| Shank Size | 8 mm |
| Tip Material | Vacuum Brazed Diamond |
| Shank Type | Hex |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!