Serveredge Data Server Cabinet Free Standing Fully Assembled 18RU W600mm D600mm H988mm Black
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9350784000996
|
|---|---|
| SKU |
SEVCBN-18RU-66FS
|
| Brand |
Serveredge
|
| Product Type |
Server Cabinets Free Standing
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 43223300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CBN-18RU-66FS |
| Colour | Black |
| Depth | 600 mm |
| Height | 988 mm |
| Item Weight | 53 kg |
| Load Capacity | Stationary: 1000 kg |
| Number of Shelves | 2 Shelves |
| Please Note | 315mm Preset x 550mm Maximum x 145mm Minimum Mounting Distance |
| Rack Units | 18 RU |
| Width | 600 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!