SAL Starlight LED Floodlight 24W 240VAC 3000/4000/6000K 3000/3400/3000lm PAR38 Black
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9328623125940
|
|---|---|
| SKU |
SALSPK2000TCBK
|
| Brand |
SAL
|
| Product Type |
Floodlights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SPK2000TC/BK |
| Temperature | 40 deg C |
| Wattage | 24 Watt |
| Width | 310 mm |
| Base Type | E27 |
| Beam Angle | 100 deg |
| Colour | Black |
| Colour Temperature | 3000/4000/6000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 221 mm |
| Input Voltage | 240 Volt |
| Input Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP54 |
| Light Source | LED |
| Lumens | 3000/3400/3000 lm |
| Material | Plastic |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!