SAL LED Bollard 18W 240V 6000K 1200lm 203x1000mm Aluminium Black
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9328623085855
|
|---|---|
| SKU |
SALSLA7102BK
|
| Brand |
SAL
|
| Product Type |
Luminaires Bollard
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SLA7102BK |
| Colour | Powder Coated Black |
| Colour Temperature | 6000K |
| CRI | 75 |
| Diameter | 203 mm |
| Diffuser Type | Clear Polycarbonate |
| Height | 1000 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 240 Volt |
| IP Rating | IP54 |
| Light Source | LED |
| Lumens | 1200 lm |
| Material | Die-Cast Aluminium |
| Mounting Type | Base Plate |
| Temperature | 40 deg C |
| Wattage | 18 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!