SAL LED Bunker with PIR Sensor Oval Surface Mount 15W 3/4/6.5K 1400/1500/1450lm 80CRI White IP54 IK06 233x133x68mm
Description
Key Specifications
| SKU |
SALSL7271TC/WH/S
|
|---|---|
| Brand |
SAL
|
| Product Type |
Luminaires Bunker
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SL7271TC/WH/S |
| Beam Angle | 110 deg |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 3000/4000/6500K |
| CRI | 80 |
| Diffuser Type | Opal Polycarbonate |
| Height | 68 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 240 Volt |
| IP Rating | IP54 |
| Lamp Shape | Oval |
| Light Source | LED |
| Lumens | 1400/1500/1450 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Type | Surface |
| Power Factor | >0.7 |
| Style | Oval |
| Temperature | 10 to 40 deg C |
| Wattage | 15 Watt |
| Width | 133 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!