SAL Luminaires Bunker SMD LED 6W 240V Round 450lm Opal Polycarbonate Daylight Aluminum Powder Coated White IP65
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9328623084223
|
|---|---|
| SKU |
SALSL7269DL-WH
|
| Brand |
SAL
|
| Product Type |
Luminaires Bunker
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SL7269DL WH |
| Colour | Powder Coated White |
| Colour Temperature | 5000K |
| CRI | 80 |
| Diffuser Type | Opal Polycarbonate |
| Height | 65 mm |
| IP Rating | IP65 |
| Lamp Shape | Round |
| Light Source | SMD LED |
| Lumens | 450 lm |
| Material | Die-Cast Aluminium |
| Temperature | 40 deg C |
| Wattage | 6 Watt |
| Width | 165 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!