SAL Garden Path Spike LED 5W 12V MR16 GU5.3
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9328623069954
|
|---|---|
| SKU |
SALSL7261SLS
|
| Brand |
SAL
|
| Range Name |
Newport Spike
|
| Product Type |
Garden Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SL7261 SLS |
| Base Type | MR16/GU5.3 |
| Diameter | 12 mm |
| Input Voltage | 12 Volt AC/DC |
| Height | 200 mm |
| IP Rating | IP54 |
| Light Source | LED |
| Material | Stainless Steel 316 |
| Please Note | Weatherproof |
| Temperature | 40 deg C |
| Wattage | 5 Watt |
| Width | 63 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!