SAL Wall Light Round Recessed LED 30W 240VAC Round White 3000/4000/5700K 2600/2800/2700Lm 100deg Dimmable 80CRI Ceiling Whit
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9328623134119
|
|---|---|
| SKU |
SALSL2115/40TCD
|
| Brand |
SAL
|
| Range Name |
Kingston
|
| Product Type |
Wall Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SL2115/40TCD |
| Colour Designation | White |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 3000/4000/5700K |
| Beam Angle | 100 deg |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Dimmable |
| Lamp Shape | Round |
| Input Voltage | 240 Volt AC |
| Light Source | LED |
| Mounting Method | Ceiling |
| Lumens | 2600/2800/2700 lm |
| Wattage | 30 Watt |
| Width | 420 mm |
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!