SAL Ceiling Oyster w/Sensor SMD LED 24W 240V 3/4/6K 2000lm White
Description
Key Specifications
| SKU |
SALSL2106/40TC/C1
|
|---|---|
| Brand |
SAL
|
| Range Name |
Benny
|
| Product Type |
Oyster Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SL2106/40TC/C1 |
| Colour Designation | Warm White/Cool White/Daylight |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 3000/4000/6000K |
| CRI | 80 |
| Height | 81 mm |
| IP Rating | IP65 |
| Input Voltage | 240 Volt AC |
| Light Source | SMD LED |
| Lumens | 2000 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Please Note | With Standby |
| Wattage | 24 Watt |
| Width | 350 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!