SAL Ceiling Oyster w/Sensor SMD LED 20W 240V 3/4/6K 1600lm White
Description
Key Specifications
| SKU |
SALSL2106/30TC/S1
|
|---|---|
| Brand |
SAL
|
| Range Name |
Benny
|
| Product Type |
Oyster Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SL2106/30TC/S1 |
| Colour Designation | Warm White/Cool White/Daylight |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 3000/4000/6000K |
| CRI | 80 |
| Diffuser Type | Polycarbonate |
| Height | 71 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 240 Volt AC |
| IP Rating | IP65 |
| Lamp Shape | Round |
| Light Source | SMD LED Chip |
| Lumens | 1600 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Method | Surface |
| Wattage | 20 Watt |
| Width | 280 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!