SAL High Bay 200W 5000K 37200lm IP65 Die-Cast Aluminium Black 200lm/W LED 240/1-10V Polycarbonate 90deg 70CRI 280mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9328623135499
|
|---|---|
| SKU |
SALSHB23MP200TC2
|
| Brand |
SAL
|
| Range Name |
UFO
|
| Product Type |
Luminaires High Bay
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SHB23MP200TC2 |
| Colour | Black |
| Beam Angle | 90 deg |
| Colour Temperature | 5000K |
| CRI | 70 |
| Diffuser Type | Polycarbonate |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 170 mm |
| Lumens | 37200 lm |
| IP Rating | IP65 |
| Light Source | LED |
| Material | Die-Cast Aluminium |
| Please Note | 200 lm/W |
| Wattage | 200 Watt |
| Width | 280 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!