SAL LED Wall Light LED 8W 240VAC Round White 3000/4000/5700K 530/600/590Lm 90deg Dimmable 80CRI Ceiling White 160 mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9328623131835
|
|---|---|
| SKU |
SALSE7359TC/WH
|
| Brand |
SAL
|
| Product Type |
Wall Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SE7359TC/WH |
| Colour Designation | White |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 3000/4000/5700K |
| Beam Angle | 90 deg |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Dimmable |
| Lamp Shape | Round |
| Input Voltage | 240 Volt AC |
| Light Source | LED |
| Mounting Method | Ceiling |
| Lumens | 530/600/590 lm |
| Wattage | 8 Watt |
| Width | 160 mm |
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!