SAL Bondi LED Wall Light Adjustable 4W 3/4/6K Aluminium Black IP65
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9328623125162
|
|---|---|
| SKU |
SALSE7123TC/BK
|
| Brand |
SAL
|
| Product Type |
Wall Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SE7123TC/BK |
| Base Type | GU10 |
| Colour Designation | Warm White/Cool White/Daylight |
| Colour | Black |
| Beam Angle | 50 deg |
| Colour Temperature | 3000/4000/6000K |
| CRI | 80 |
| Diameter | 63 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 189 mm |
| IP Rating | IP65 |
| Lamp Shape | Round |
| Input Voltage | 240 Volt AC |
| Light Source | LED |
| Lumens | 360/400/380 lm |
| Material | Cast Aluminium |
| Mounting Method | Surface |
| Temperature | 0 to 40 deg C |
| Wattage | 4 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!