SAL Luminaires Bunker SMD LED 18W 240V Rectangular 1450lm Opal Polycarbonate Aluminum White Ceiling 323mm IP54
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9328623074989
|
|---|---|
| SKU |
SALSE7087L
|
| Brand |
SAL
|
| Range Name |
Bunker
|
| Product Type |
Luminaires Bunker
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SE7087L |
| Beam Angle | 90 deg |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | 80 |
| Diffuser Type | Opal Polycarbonate |
| Height | 94 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 240 Volt |
| IP Rating | IP54 |
| Lamp Shape | Rectangular |
| Light Source | SMD LED Chip |
| Lumens | 1450 lm |
| Material | Die-Cast Aluminium |
| Mounting Type | Ceiling |
| Temperature | 40 deg C |
| Wattage | 18 Watt |
| Width | 101 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!