E-Star LED Lamp G125 Round Dimmable 13W 240V E27 Daylight 6000K 1200 Lumens Opal
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9328623082168
|
|---|---|
| SKU |
SALLG125/860E27
|
| Brand |
E-Star
|
| Product Type |
LED Lamps Bi-Pin
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LG125/860E27 |
| Base Type | E27 |
| Beam Angle | 240 deg |
| Colour Designation | Daylight |
| Colour Temperature | 6000K |
| CRI | 80 |
| Diameter | 120 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Finish | Opal |
| Lamp Shape | G125 Round |
| Lumens | 1200 lm |
| Material | Poly Covered Aluminium |
| Temperature | 25 deg C |
| Voltage | 240 Volt |
| Wattage | 13 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!