SAL Flexible Neon Side Bend Strip 24V 7W 6000K 250m 80CRI IP66 10m
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9328623116726
|
|---|---|
| SKU |
SALFLN2407DL17/10M
|
| Brand |
SAL
|
| Range Name |
Neon
|
| Product Type |
LED Strip Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 10 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | RL |
| Vendor Product | FLN2407DL17/10M |
| Colour Temperature | 6000K |
| Height | 17 mm |
| IP Rating | IP66 |
| Input Voltage | 24 Volt DC |
| CRI | 80 |
| Beam Angle | 115 deg |
| Lumens | 250 lm |
| Number of LEDs | 120/mtr |
| Temperature | 40 deg C |
| Wattage | 7 Watt |
| Width | 10 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!