SAL LED Strip Light 24V 6W 500lm 3K Warm White IP65
Description
Key Specifications
| SKU |
SALFLL2406WW/SS10/20
|
|---|---|
| Brand |
SAL
|
| Range Name |
Flexi
|
| Product Type |
LED Strip Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | RO |
| Vendor Product | FLL2406WW/SS10/20 |
| Colour Temperature | 3000K |
| Height | 1.6 mm |
| IP Rating | IP65 |
| LED Colour | Warm White |
| Dimmable | Dimmable |
| Input Voltage | 24 Volt DC |
| CRI | 80 |
| Beam Angle | 115 deg |
| Lumens | 500 lm |
| Please Note | With 3M™ Self Adhesive Tape |
| Wattage | 6 Watt |
| Width | 10 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!