SAL COB LED Strip Kit 240V 6W/m 320/m LEDs White 3000K IP20 2000mm W/Driver 50Hz 530lm/m 90CRI Non-Dimmable 140deg 0.9
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9328623129931
|
|---|---|
| SKU |
SALFLBP24V2M/WW
|
| Brand |
SAL
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | KT |
| Vendor Product | FLBP24V2M/WW |
| Colour Temperature | 3000K |
| Height | 2 mm |
| IP Rating | IP20 |
| LED Colour | White |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Input Voltage | 240 Volt |
| CRI | 90 |
| Beam Angle | 140 deg |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Lumens | 530 lm / mtr |
| Number of LEDs | 320/mtr |
| Please Note | Comes With Driver |
| Power Factor | 0.9 |
| Temperature | 0-25 deg C |
| Wattage | 6 Watt/m |
| Width | 8 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!