SAL LED Driver 240VAC 550/350mA 23W IP20
Description
Key Specifications
| SKU |
SALDIM550/23DP/NR
|
|---|---|
| Brand |
SAL
|
| Product Type |
LED Drivers
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | DIM550/23DP/NR |
| Current | 550 mA |
| Dimensions | 140 mm Length x 42 mm Width x 29 mm Height |
| Dimming Method | Trailing Edge |
| IP Rating | IP20 |
| Frequency | 50 Hz |
| Please Note | 23 Watt |
| Temperature | 40 deg C |
| Voltage | 240 Volt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!