Sprecher+Schuh Keyed Selector Actuator Only 2 Position Metal Body Spring Return From Right
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9321807231413
|
|---|---|
| SKU |
S&SD7M-KR21
|
| Brand |
Sprecher+Schuh
|
| Range Name |
D7
|
| Product Type |
Selector Actuators Keyed
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | D7MKR21 |
| Actuator Type | 2 Standard Keys |
| Height | 29.6 mm |
| Housing Material | Metal |
| Key Function | Key Removal Left |
| IP Rating | IP65/66 |
| Mounting Diameter | 22.5 mm |
| Mounting Method | Panel |
| Operating Cycles | 30000 Cycles |
| Operator Action | Spring Return Right |
| Operator Profile | Low Profile |
| Response Time | 11 ms |
| Temperature | -25 to 70 deg C |
| Tightening Torque | 4.4 Nm |
| Width | 21.2 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!