Rack Technologies Data Cabinet Wall Mounting Acrylic Door With Rear Hinge Double Section 18RU W600mm D700mm H897mm Black
Description
Key Specifications
| SKU |
RTTWRH6618
|
|---|---|
| Brand |
Rack Technologies
|
| Range Name |
WR Series
|
| Product Type |
Data Cabinet Wall Mount
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 43223300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | WRH6618 |
| Colour | Black |
| Depth | 700 mm |
| Door Type | Acrylic |
| Height | 897 mm |
| Item Weight | 30 kg |
| Load Capacity | 60 kg |
| Number of Shelves | 1 Shelf |
| Rack Units | 18 RU |
| Width | 600 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!