Rinnai 2.5 kW Cooling 2.9 kW Heating 3.2A Cooling 3.9A Heating R32
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9314109418606
|
|---|---|
| SKU |
RINHSNRT25B
|
| Brand |
Rinnai
|
| Range Name |
AC unit
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101700 |
| UOM | SET |
| Vendor Product | HSNRT25B |
| Cooling Air Flow Rate | 172-153-135-117-78 l/sec |
| Cooling Capacity | 2.5 kW |
| Heating Capacity | 2.9 kW |
| Indoor Dimensions | 294 mm Height x 881 mm Width x 194 mm Depth |
| Outdoor Dimensions | 545 mm Height x 800 mm Width x 315 mm Depth |
| Rated Current (Cooling) | 3.2 Amp |
| Power Supply | 220-240 Volt / 50 Hz / 1 Phase |
| Refrigerant Type | R32 |
| Sound Level | Pressure Level Indoor: 43/38/34/30/22 dBA / Pressure Level Outdoor: 54 dBA / Power Level Indoor: 54 dBA / Power Level Outdoor: 59 dBA |
| Please Note | T Series Hiwall |
| Temperature | -15 to -52 deg C Cool / -15 to 24 deg C Heat |
| Rated Current (Heating) | 3.9 Amp |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!