Ramflex Flexible Conduit Metal Corrugated Unsheathed 32mm 30M Galvanised Steel
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9324514001171
|
|---|---|
| SKU |
RFX245-032/30M
|
| Brand |
Ramflex
|
| Range Name |
245 Series
|
| Product Type |
Flex Conduit Unsheathed
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 30 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | RFX245-032/30M |
| Conduit Size | 32 mm |
| IP Rating | IP54 |
| Inside Diameter | 28 mm |
| Outside Diameter | 32 mm |
| Temperature | -50 to 300 deg C |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!