Havit Focus Spot Light Double Adjustable 2x15W 3000/4000/5500K 2x1200/1275/1350lm 120deg Matt Black IP65
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9318266503274
|
|---|---|
| SKU |
REETSFL150W
|
| Brand |
Tradesave
|
| Product Type |
Floodlights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | TSFL150W |
| Power Factor | 0.95 |
| Temperature | -30 to 50 deg C |
| Wattage | 150 Watt |
| Width | 302 mm |
| Average Lamp Life | 63000 hrs |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour | Powder Coated Black |
| Colour Temperature | 5000K |
| CRI | 70 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 67 mm |
| Impact Rating | IK08 |
| Input Voltage | 200-240 Volt |
| IP Rating | IP66 |
| Light Source | LED |
| Lumens | 18750 lm |
| Material | Aluminium |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!