Swann Dome Security Camera 5 MP/5 MP/2560 x 1920 P IP66 White True Detect PIR Thermal/Motion
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
840236122400
|
|---|---|
| SKU |
REESWNHD-866MSD
|
| Brand |
Swann
|
| Product Type |
Cameras
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 46171600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SWNHD-866MSD |
| Audio Inputs | Microphone |
| Cable Size | 18 mtr |
| Camera Type | Dome |
| Colour | White |
| Detection Range | 10 mtr PIR/40 mtr Night Vision |
| Detection Angle | 82 deg |
| Depth | 100 mm |
| Height | 100 mm |
| IP Rating | IP66 |
| Material | Aluminium |
| Resolution | 5 MP/2560 x 1920 |
| Sensor Type | True Detect PIR Thermal/Motion |
| Temperature | -22-131 deg F |
| Video Format | Super High Definition |
| Width | 100 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!