Dewalt Hammer Drill Bit SDS Max 4 Cutter 25mm Work 400mm OAL 540mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
5035048059920
|
|---|---|
| SKU |
REEDEWDT9425-QZ
|
| Brand |
Dewalt
|
| Range Name |
Extreme
|
| Product Type |
Masonry Drill Bits
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 23241600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | DEWDT9425-QZ |
| Bit Size | 25 mm |
| Flute Type | Helix |
| Number of Flutes | 4 |
| Overall Length | 540 mm |
| Shank Type | SDS Max |
| Working Length | 400 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!