Dewalt Spade Bit Hex Shank 22mm OAL 152mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
5054905245375
|
|---|---|
| SKU |
REEDEWDT90242-QZ
|
| Brand |
Dewalt
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 23241600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | DEWDT90242-QZ |
| Bit Size | 22 mm |
| Overall Length | 152 mm |
| Number of Flutes | 3 |
| Shank Size | 6.35 mm |
| Shank Type | Hex |
| Flute Type | Tapered |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!