Dewalt Masonry Drill Bit Round Shank 5mm Work 50mm OAL 85mm Steel Carbide
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
5035048489307
|
|---|---|
| SKU |
REEDEWDT6672-XJ
|
| Brand |
Dewalt
|
| Range Name |
Extreme
|
| Product Type |
Masonry Drill Bits
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 23241600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | DEWDT6672-XJ |
| Bit Size | 5 mm |
| Material | Hardened Steel |
| Overall Length | 85 mm |
| Shank Type | Round |
| Tip Material | Carbide |
| Working Length | 50 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!