Dewalt Metal Drill Bit 2.5mm Work 30mm OAL 57mm HSS Cobalt
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
5035048094655
|
|---|---|
| SKU |
REEDEWDT4901-QZ
|
| Brand |
Dewalt
|
| Range Name |
Extreme
|
| Product Type |
Drill Bits
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 23241600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | DEWDT4901-QZ |
| Bit Size | 2.5 mm |
| Material | HSS Cobalt |
| Overall Length | 57 mm |
| Working Length | 30 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!