Raychem MWTM Heatshrink Tubing Medium Wall Adhesive Lined 95-29mm 1.2M Black
Description
Key Specifications
| SKU |
RAYMWTM95/29
|
|---|---|
| Brand |
Raychem
|
| Range Name |
MWTM Tubing
|
| Product Type |
Heatshrink Tubing
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121700 |
| UOM | LN |
| Vendor Product | RAYMWTM95/29 |
| Colour | Black |
| Lining Type | Adhesive Lined |
| Shrink Diameter From | 95 mm |
| Shrink Diameter To | 29 mm |
| Temperature | -30 to 105 Deg C |
| Wall Type | Medium |
| Wall Thickness Recovered | 3.1 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!