PSA Solar Wireless PT Camera Kit SD Card 3MP 2048x1536/15 fps 10m IP66 5V 1A 5V Wi-Fi 166deg -10 to 55deg C 90.05mm 80mm
Description
Key Specifications
| SKU |
PSACENSLCAMK
|
|---|---|
| Brand |
PSA
|
| Range Name |
Centrii
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 46171600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CENSLCAMK |
| Backup Methods | SD Card |
| Camera Connection | Wi-Fi |
| Current | 1 Amp |
| Detection Range | 10 mtr |
| Depth | 46 mm |
| Height | 90.05 mm |
| IP Rating | IP66 |
| Lens Angle | 166 deg |
| Power Source | 5 Volt |
| Resolution | 3 MP 2048 x 1536/15 fps |
| Temperature | -10 to 55 deg C |
| Voltage | 5 Volt |
| Width | 80 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!