Philips Circular Fluorescent Lamp T9 22W G10q 4-Pin Cool Daylight 6.5K 1250lm Dimmable 13000hr 213.5mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
8711500286673
|
|---|---|
| SKU |
PHLTLE22W865
|
| Brand |
Philips
|
| Range Name |
TLE Pro Circular
|
| Product Type |
Lamps Fluorescent Circular
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 20 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | TLE22W865 |
| Average Lamp Life | 13000 hrs |
| Base Type | G10Q 4 Pin |
| Colour Designation | Cool Daylight |
| Colour Temperature | 6500K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Dimmable |
| Lamp Diameter | 213.5 mm |
| Lumens | 1250 lm |
| Wattage | 22 Watt |
| Temperature | 25 deg C |
| Tube Diameter | 26.2 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!