Philips Compact Fluorescent Lamp 18W 2G11 4-Pin Warm White 4K 1200lm Dimmable 20000hr 27.1x180mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
8711500706690
|
|---|---|
| SKU |
PHLPLL18W8404P
|
| Brand |
Philips
|
| Range Name |
PL-L
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 25 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PLL18W8404P |
| Average Lamp Life | 15000 hrs |
| Base Type | 2G11 4 Pin |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | 82 |
| Dimmable | Dimmable |
| Diameter | 37.7 mm |
| Lamp Shape | PL-L |
| Lamp Operation | Universal |
| Light Colour | 840 |
| Lumens | 1200 lm |
| Temperature | 30 deg C |
| Wattage | 18 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!