Philips Master CityWhite CDO-TT Plus Metal Halide Lamp Ceramic Technology Tubular 150W E40 Warm White 2800K Clear
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
8718291120346
|
|---|---|
| SKU |
PHLCDOTT150W828
|
| Brand |
Philips
|
| Product Type |
Lamps Metal Hallide
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 12 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CDOTT150W828 |
| Average Lamp Life | 27000 hrs |
| Base Type | E40 |
| Burning Position | Universal |
| Colour Designation | Warm White |
| Colour Temperature | 2800K |
| Diameter | 46 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Lamp Finish | Clear |
| Lamp Shape | Tubular |
| Lumens | 16500 lm |
| Voltage | 98 Volt |
| Wattage | 150 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!