PGK DC Isolator Surface Mounting Weatherproof 4P 32A 1000VDC IP66
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9347153000008
|
|---|---|
| SKU |
PGKSE030A
|
| Brand |
PGK
|
| Product Type |
Isolating Switches
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SE030A |
| Connection Type | Screw |
| Depth | 108.6 mm |
| Height | 187.6 mm |
| Current | 32 Amp |
| IP Rating | IP66 |
| Mounting Method | Surface |
| Number Of Poles | 4 Pole |
| Please Note | Solar Isolator |
| Temperature | -50 to 85 deg C |
| Terminal Capacity | 4-16 mm |
| Voltage | 1000 Volt DC |
| Width | 98.6 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!