PowerPlus Energy Battery Cabinet IP66 F/3 Battery Modules 800mm 600mm 300mm 33kg
Description
Key Specifications
| SKU |
PEGPEW3
|
|---|---|
| Brand |
POWERPLUS ENERGY
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 26111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PEW3 |
| For Use With | 3 Battery Modules |
| Depth | 300 mm |
| Height | 800 mm |
| Item Weight | 33 kg |
| IP Rating | IP66 |
| Width | 600 mm |
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!